Alig egy héttel a nagykárolyi Kölcsey-szobor avatásán történt magyarellenes megnyilvánulás után szerdán ismeretlen tettesek megpróbálták lefeszíteni a tasnádi RMDSZ-szervezet faláról a Nagy Szabolcs parlamenti képviselő irodáját jelző táblát. A Szatmár megyei RMDSZ-es parlamenti képviselő, a Szatmár megyei RMDSZ-szervezet ügyvezető elnöke első mandátumát tölti a romániai parlamentben, és képviselői irodát tart fenn Szatmárnémeti mellett Nagykárolyban és Tasnádon is. Ez utóbbiról próbálták meg erővel eltávolítani az RMDSZ-es logóval ellátott táblát. A politikus szerint magyarellenes akcióról van szó. A helyi RMDSZ vezetősége ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a rendőrségen.