Közös nyilatkoztot írtak alá Bukarestben Románia, a Moldovai Köztársaság és Ukrajna külügy- és védelmi miniszterei. A tegnap aláírt közös nyilatkozatukban a felek hangsúlyozzák elkötelezettségüket a Moldovai Köztársaság és Ukrajna nemzetközileg elismert határaikon belüli szuverenitása, területi integritása és függetlensége mellett. A dokumentum szerint a három országot összeköti a történelmük, a földrajzi elhelyezkedésük és jövőre vonatkozó közös elképzelésük, a kapcsolataik fejlesztése pedig a tágabb régió javát is szolgálják. Közös érdekük a stabil és biztonságos fekete-tengeri térség – szögezik le a felek. A közös nyilatkozat emlékeztet arra, hogy Oroszország brutális, törvénytelen és kiprovokálatlan 2022-es katonai inváziója Ukrajnában emberek millióinak okozott szenvedést és pusztítást, és visszahozta a háborút az európai kontinensre. Aláírói megállapítják, hogy a fegyveres támadások mellett Oroszország továbbra is számos hibrid taktikát alkalmaz Ukrajna, Moldova és a régió más államainak megfélemlítésére.