A Marosvásárhelyi Városi Tanács rendkívüli ülésen megszavazta a 2023-as költségvetés módosítását és kiegészítését. Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere kijelentette, a 19,1 millió lejes összeg a tavalyi többletből származik, de ugyanakkor a befolyt adókból és illetékekből, és a PNRR pénzekből is. Meghatározták az önkormányzat legsürgetőbb szükségleteit, hogy a pénzt ott osszák el, ahol a legnagyobb igény van rá. Ezért javasolták és megszavazták, hogy a legnagyobb összeget, azaz 10 millió lejt a “George Coșbuc”, a “7. számú általános iskola – A szárnya” és a “Tudor Vladimirescu” iskolák energiahatékonysági projektjeire, valamint a forgalomirányítási rendszer második szakaszára fordítsák. Emellett 3,3 millió lej jutott a szolgáltatásokra, másfél millió lej a marosvásárhelyi Transilvania Nemzetközi Repülőtér fejlesztésére, 1,6 millió lej a külső finanszírozású projektekre, továbbá 2,7 millió lej a beruházásokra – írta a Marosvásárhelyi Rádió.