A Victoria-palotában tartott tegnapi koalíciós tárgyalásokon a kormánypártok vezetői megállapodtak a mintegy 200 ezer betöltetlen közalkalmazotti állás megszüntetésében – tudta meg hivatalos forrásokból az Agerpres. Az intézkedést Marcel Ciolacu miniszterelnök javasolta. Liberális források szerint a koalíció rábólintott a Nemzeti Liberális Párt elnökének, Nicolae Ciucának arra a javaslatára, hogy csökkentsék a minisztériumok kiadásait. A költséglefaragások módozatairól szakértők bevonásával rövid időn belül döntenek. Szintén liberális források szerint a koalíciós tárgyalásokon a PNL javaslatára egyezség született arról is, hogy szigorítsák az adócsalás elleni fellépést és növeljék az adóbehajtás hatékonyságát.