Kelemen Hunor RMDSZ elnök tegnap este Facebook oldalán kifejtette, hogy a szövetség az elmúlt időszakban mindent megtett azért, hogy közösen folytassa a kormányzást a koalíciós partnereivel, kompromisszumkészek voltak, viszont úgy tűnik, hogy a közös kormányzás feltételei nem adottak. Kelemen Hunor tegnap esti sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy az RMDSZ az eredeti megállapodás betartásában bízott, de ez csak a kormányfő cseréje ügyében sikerült. A PNL ugyanis nem mondott le a minisztériumokról, melyeket az RMDSZ vezetett és szeretett volna megtartani. Tegnap este össze is állították a kormánylistát. Nicolae Ciucă azt mondta, kétpárti koalíció folytathatja a kormányzást.