A Bisztroje-csatorna mélyítésének leállítását és a munkálatokról szóló tájékoztatások közötti ellentmondás tisztázását kérte Iulian Fota külügyi államtitkár Ukrajna bukaresti nagykövetétől, írja az Agerpres. A nagykövetet tegnap a Bisztroje-csatornán zajló medermélyítési munkálatok miatt kérette be a román külügyminisztérium. Az ukrán nagykövetség szombaton azt közölte, hogy csak karbantartási munkálatokat végeznek a Bisztroje-csatornán, az ukrán infrastrukturális minisztérium azonban pénteken arról számolt be, hogy sikerült a Bisztroje-csatorna mélységét 3,9 méterről 6,5 méterre növelni. Az ukrán fél teljes nyitottságát fejezte ki a technikai szintű párbeszéd folytatására a vitatott kérdések tisztázásáért, figyelembe véve mindkét fél érdekeit, beleértve a Duna-delta védelmét is. Ezért az ukrán fél azt javasolta, hogy az elkövetkező időszakban szervezzenek technikai találkozót a két ország közlekedésért felelős minisztériumai között – írja a Transtelex.