Az országos határrendészeti felügyelőség szombati tájékoztatása szerint júniusban mintegy 6,2 millió személy lépte át Románia határát a be- és kilépőoldalon 1,5 millió járművel. A 6,2 millióból 4,3 millióan az Európai Unió állampolgárai voltak. Az említett időszakban a légi határátkelők voltak a legforgalmasabbak, ezeken több mint kétmillió ember lépett át; ezt követte a magyarországi határ. A határrendészet közölte, minden intézkedést megtett annak érdekében, hogy a nyári szezon kezdete után, főleg a hétvégéken és a minivakációk alatt operatív és zökkenőmentes határellenőrzést biztosítson.