653 igen és 7 nem szavazattal Kelemen Hunor az RMDSZ újraválasztott elnöke. A kongresszuson összesen 835 mandátumot igazoltak. Szombaton ebből 665-en adták le szavazatukat az elnökválasztáson, ebből 660 volt az érvényes. A küldöttek közül 653-an szavaztak Kelemen Hunorra és 7-en ellene. Ezzel az eredménnyel Kelemen Hunor újraválasztott elnökként folytatja munkáját a következő négy évben az RMDSZ élén. Az RMDSZ elnöke köszönetet mondott a Kongresszusnak a bizalomért és a feladatért – számol be a Maszol.