A 2023-as érettségi vizsgához szükséges készségek felmérését – az eredeti ütemterv szerint – hétfőtől kellett volna elkezdeni, azonban az általános sztrájk miatt június 14-23. között tartják meg – nyilatkozta ma az oktatási miniszter. Ligia Deca bejelentette, hogy a nyolcadikos illetve tizenkettedik osztályosok számára június 13-ig meghosszabbítják az országos szintfelmérőre és az érettségire való jelentkezés, illetve a tanév végi jegyek lezárásának időszakát. Az írásbeli vizsgák esetében a menetrend nem változik, azaz június 26-29-e között szervezik meg. A tanügyminiszter azt mondta: az új bértáblában a kezdő tanár fizetését az érvényes országos bruttó átlagbérhez viszonyítják, és ez lesz az oktatási bértábla referenciapontja is.