A Központi Választási Iroda tegnap este úgy döntött, hogy elutasítja több, 48 órával korábban benyújtott jelölés nyilvántartásba vételét, köztük a Diana Iovanovici-Șoșoaca által benyújtott második jelölést is. Az S.O.S. Románia párt elnöke fellebbezhet az alkotmánybíróságon. Az Alkotmánybíróság szombaton két magánszemély óvásának helyt adva kizárta az elnökjelöltek közül Şoşoacát. A politikus viszont még aznap késő este, az államelnöki jelölések iktatási határidejének lejárta előtt tíz perccel ismét benyújtotta a jelölési iratcsomóját, ezúttal a támogatói aláírások nélkül.