Az orosz diplomaták kiutasítására vonatkozó intézkedést Románia az ukrajnai orosz invázióval összefüggésben tett lépéseik nyomán hozta meg, és június 8-án tette nyilvánossá. A döntés 11 diplomatát és 29 műszaki illetve adminisztratív feladatot ellátó alkalmazottat érintett, azonban azt, hogy személy szerint kik kell hazautazzanak, az orosz hatóságok döntötték el.