A román légierő két C-27J Spartan repülőgépén jött haza tegnap este az első RO-USAR kereső-mentőalakulat a SMURD orvosainak és asszisztenseinek csapatával – közölte a védelmi minisztérium. A csapatot Nicolae Ciucă miniszterelnök fogadta együtt Lucian Bode belügyminiszterrel és a DSU vezetőjével Raed Arafattal. A kereső-mentőalakulatot a nyomkereső kutyákkal és idomárjaikkal, valamint a rohammentősöket február 6-án indították útnak, miután pusztító erejű földrengés rázta meg Törökországot és Szíriát.