Több mint három és fél millió lej értékben foglaltak le javakat tegnap a határrendészek a határátkelőknél végzett ellenőrzések során. Emellett több mint 24 ezer lejre szabtak ki bírságot – közölte ma a határrendészeti felügyelőség. A tájékoztatás értelmében mintegy 171.600 román és külföldi állampolgár lépte át Románia államhatárát hétfőn a be- és kilépőoldalon, több mint 43.550 járművel. Az elmúlt 24 órában 50 törvényszegést állapítottak meg a határrendészek, ebből 19 bűncselekmény, 31 szabálysértés volt.