Bukaresti gimnáziumokban folytatott kábítószer-kereskedelem miatt vett őrizetbe tegnap hét személyt a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség. További három gyanúsítottat, köztük egy kiskorút, 60 napra hatósági felügyelet alá helyeztek – közölte a hatóság. Bűnszervezet létrehozása, kábítószer-kereskedelem és kábítószer birtoklása miatt folyik eljárás a gyanúsítottak ellen. Az ügyben folytatott házkutatások során lefoglaltak többek között körülbelül 300 gramm kannabiszt, két gramm kokaint, öt gramm ketamin és benzodiazepin tablettát. Több mobiltelefont SIM-kártyával, valamint 4700 lejt; utóbbi kapcsán alapos a gyanú, hogy kábítószer-kereskedelemből származó bevételről van szó.