Újabb távhőtámogatást utalt a fejlesztési minisztérium, amelyben Csíkszereda, Gyergyószentmiklós, Székelyudvarhely és Temesvár önkormányzatai is részesülnek. A szaktárca 250 millió lejes költségkerettel indította a téli hónapok megdrágult fűtésszámláinak kifizetését célzó távhőtámogatási rendszerét, most már negyedik alkalommal utalta a támogatást, összesen 92 millió lej értékben, 17 romániai önkormányzatnak. A támogatásban azok az önkormányzatok részesülnek, amelyek szénnel, fűtőolajjal vagy biomasszával fűtött kazánházakkal oldják meg a távhőszolgáltatást.