Az Egészségügyi Világszervezet nemrég a kolera és más betegségek veszélyére figyelmeztetett az ukrajnai Nova Kahovka-gát lerombolása következtében az elárasztott területen. A Hotnews szerint sok romániai fontolgatja, vajon biztonságos-e a Fekete-tengerre menni, akár a román, akár a bolgár, akár a török partokra. Ukrajnában jelenleg ugyan nem jegyeztek fel kolerás esetet embernél, a kórokozót viszont a környezetben azonosították. Dr. Adrian Marinescu, a Matei Balș Fertőző Betegségek Intézetének orvosigazgatója a Hotnews kérdésére elmondta, a WHO figyelmeztetése potenciális kockázatra hívja fel a figyelmet, és úgy véli, nyugodtan lehet menni a tengerre. Úgy véli, az összes potenciális kockázatot figyelni kell, hiszen a háborús övezetben nem tartják be a higiéniai szabályokat. A tengervíz minősége kiváló a fürdőzésre az egész román tengerparton, tette közzé a Konstanca megyei közegészségügyi hivatal a vízminták elemzését követően. Amennyiben az elemzések a parti víz esetleges szennyeződését mutatják ki, értesítik a lakosságot, és megtiltják a fürdőzést – teszik hozzá.