Felháborodást váltott ki Romániában, hogy az Európai Labdarúgó-szövetség tegnap jóváhagyta a Magyar Labdarúgó-szövetség azon kérését, hogy a magyar válogatott mérkőzésein a szurkolók használhassák Nagy-Magyarország szimbólumát. A Román Labdarúgó-szövetség ma reggel jelezte, hogy az UEFA azt válaszolta nekik, hogy ők nem engedélyezték és nem is fogják a Magyar Labdarúgó Szövetség által említett szimbólumok megjelenítését az európai szinten rendezett mérkőzéseken.  A Román Labdarúgó Szövetség emlékeztet arra, hogy a revizionizmus nem elfogadott a labdarúgásban, és bízik abban, hogy az UEFA fegyelmi bizottságai szankcionálják ennek a szimbólumnak a felmutatását, amely gyűlöletre és erőszakra úszíthat az európai versenyek mérkőzésein. A Magyar Labdarúgó Szövetség tegnap arról tájékoztatott, egyértelmű állásfoglalást kértek a történelmi jelkép kihelyezésének engedélyezése ügyében az európai szövetségtől és a diszkriminációellenes csoportjától. A két szervezet az MLSZ érvelését elfogadva elismerte, hogy önmagában a történelmi Magyarország térkép és az árpádsáv színei nem minősülnek rasszista magatartásnak – olvasható a közleményben. A román labdarúgás számos szereplője, továbbá vezető poliitkusok sértésnek, megengedhetetlennek tartják a szimbólum használatát, amelyet egyébként ellenez a diszkriminációellenes tanács magyar vezetője is.