A tegnapi ellenőrzések nyomán újabb három szociális intézmény bezárását rendelte el az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség, kettőnek pedig felfüggesztette a tevékenységét. Két bukaresti és egy Neamţ megyei létesítményt zártak be, másik két bukarestinek pedig felfüggesztették a tevékenységét. A szociális létesítmények országos szintű ellenőrzését múlt szerdán rendelte el Marcel Ciolacu kormányfő, miután kedden több mint száz idős bentlakót mentettek ki a rendőrök három voluntari-i idősotthonból, amikor kiderült, hogy bántalmazták, éheztetették és ingyenmunkára kényszerítették őket.