Románia és Bulgária folytatja a két ország idei schengeni csatlakozása érdekében tett lépéseket – jelentette ki Klaus Iohannis államfő ma Szófiában. Iohannis bolgár hivatali kollégájával, Rumen Radevvel közösen tartott sajtótájékoztatóján számolt be a találkozó részleteiről. Mint elmondta, mindkét ország azt a célt tartja szem előtt, hogy még ez év folyamán csatlakozzon a schengeni térséghez.Románia és Bulgária készen áll a csatlakozásra – jelentette ki Klaus Iohannis.Hangsúlyozta, hogy még ha a bővítés nem is kapcsolódik a külső határokon történő illegális migrációhoz, Románia és Bulgária kész részt vállalni a probléma megoldásában.