A koronkai önkormányzat úgy döntött, hogy felújíttattja, újjáépítteti a tulajdonában lévő Tholdalagi-kastélyt, amely évek óta romos állapotban van. Takács Szabolcs István, Koronka polgármestere a Marosvásárhelyi Rádiónak elmondta: egyelőre egy sürgősségi beavatkozásra kerül sor, amely a romos épület kitakarításával kezdődik, majd egy tervet készítenek a szakemberek, hogy mit lehet megmenteni a falakból, és mit kell újjáépíteni. Csak ezután derül majd ki, hogy mennyi időt vesz fel, és mennyibe kerül majd a tulajdonképpeni restaurálás.