Új élettel telik meg az a csíkszeredai Petőfi utcai sarokház, amelyet korábban Kék házként ismertek, ugyanis ide költözik a Magyar Ügyek Háza. A teljesen felújított ingatlan szombati avatóünnepségén jelen volt Semjén Zsolt, Magyarország miniszterelnök-helyettese is – írja a Székelyhon. Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke többek között arról beszélt, hogy ennek az épületnek a felújítását közös sikerként tudják elkönyvelni, amely mögött erős partnerség van a magyar kormány, az RMDSZ, és a FIDESZ-KDNP között. Az ingatlan három szervezetnek lesz az otthonra: a honosítással és egyéb ügyekkel foglalkozó Eurotrans Alapítvány, a Pro Economica Alapítvány, és a Székely Gazdaszervezetek Egyesülete által működtetett falugazdász hálózatnak is ez lesz a központja.