A Kreml szerint a finnek felvétele újabb eszkaláció, a NATO terjeszkedése pedig fenyegetést jelent az Orosz Föderáció érdekeire, és beavatkozás Oroszország biztonságába. Ugyanakkor a helyzet alapvetően különbözik az Ukrajnával kapcsolatos problémától – Finnország soha nem volt oroszellenes – közölte az orosz elnök szóvivője. Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter azt hangsúlyozta, hogy Finnország NATO-csatlakozása a szervezet harckészültségének fokozását jelenti, és növeli ezek jelentős kiszélesedésének kockázatát.