Az utolsó pillanatban sikerült elkerülnie a tragédiát ma hajnalban az Arad és Bukarest között közlekedő, 280 utast szállító szerelvény mozdonyvezetőjének a dél-romániai Teleorman megyében. A beszámolók szerint a vágányon, amelyen az utasszállító haladt, egy tehervonat állt, egyes értesülések szerint a szerelvény egyik kisiklott kocsija került az utasszállító vonat elé. A mozdonyvezető hirtelen fékezett, ezzel sikerült az ütközést elkerülni, de az utasok közül többen megsérültek. Három személyt kórházba vittek, tíz sérültet a helyszínen láttak el. A katasztrófavédelem hajnali 4 órakor kapták az értesítést a balesetről.