Elfogadta tegnapi ülésén a kormány a sportminisztérium által kezdeményezett új Országos Sportstratégiát. A dokumentum a következő évtized fejlesztési elképzeléseit és irányait határozza meg a sport területén. Legfontosabb fejlesztési pillérei a közösségi sport, az iskolai sport és a teljesítménysport. Az RMDSZ célja, hogy a kormányzati szerepvállalásuk során mindenki számára elérhetővé tegye a mozgást, minél több sportlétesítményt építsen a lakosság számára, egészségesebb és aktívabb társadalmat építsen – hangsúlyozta Novák Károly-Eduárd sportminiszter az RMDSZ közleménye szerint.