Elévülés miatt megszüntette tegnap a legfelsőbb bíróság Elena Udrea perét, amelyben a volt turisztikai minisztert vesztegetés elfogadására való felbujtással és pénzmosással vádolták Traian Băsescu 2009-es államelnöki kampányának finanszírozásával kapcsolatban. A bírák az alkotmánybíróság elévüléssel kapcsolatos határozataira hivatkozva hozták meg a döntést, megsemmisítve ezzel a bukaresti táblabíróság alapfokú ítéletét, amelyben nyolc év letöltendő szabadságvesztésre ítélték Udreát. A legfelsőbb bíróság döntése a büntetőper többi vádlottjára is érvényes, köztük Traian Băsescu volt államfő lányára, Ioana Băsescura, akit alapfokon 5 év szabadságvesztésre ítélték sikkasztásra és pénzmosásra való felbujtás miatt. A bírói testület ugyanakkor elrendelte 1,9 millió lej elkobzását Elena Udreától. Az ítélet jogerős. Udreát jelenleg a târgşori börtönben tartják fogva, ahol az úgynevezett Bute-gála perben kiszabott hatéves börtönbüntetését tölti.