Életbe lépett ma az a törvény, amelynek értelmében letöltendő szabadságvesztésre ítélik azokat a halálos közúti balesetet okozó sofőröket, akik jogosítvány nélkül, vagy alkohol, illetve drog befolyása alatt vezettek. Az elkövetkező időszakban országos figyelemfelkeltő akciót tartanak. Amellett, hogy tájékoztatják a sofőröket a jogszabályváltozásra, arra is törekszenek, hogy tudatosítsák bennük az alkohol és drogfogyasztással járó kockázatokat.