Egyórás tüntetést tart holnap a Sanitas szakszervezeti szövetség a kormány épületénél, ahonnan a parlament előtti térre vonulnak – nyilatkozta ma az Agerpresnek Leonard Bărăscu elnök. A szakszervezeti szövetség vezetője elmondta, hogy tagjaik elégedetlenek az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, amely szerintük hátrányosan érinti az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben dolgozók jövedelmét és jogait. A holnapi tüntetésre több mint 15 ezer személyt várnak. Múlt csütörtökön a munkaügyi minisztérium épülete előtt álltak sztrájkőrséget a Sanitas tagjai. A tiltakozók juttatásaik tiszteletben tartását, az ágazati létszámstop feloldását, az egyenlőtlenségek megszüntetését és valódi szociális párbeszédet követeltek a kormánytól.