Novák Károly Eduárd sportminiszter tegnap kijelentette, hogy az általa vezetett intézmény megszüntetése és a családügyi minisztériumba való beolvasztása drasztikus csapás lenne az ágazatra. Szerinte ez az összevonás a romániai sportot háttérbe szorítaná. Az elmúlt napokban arról szóltak a hírek, hogy csökkenhet az RMDSZ által irányított minisztériumok száma a miniszterelnök-csere után. Sajtóértesülések szerint a jelenleg Novák Károly Eduárd által vezetett sportminisztérium megszűnne, a sporttal kapcsolatos ügyek a továbbiakban a kibővített családügyi és esélyegyenlőségi minisztériumhoz kerülnének.