Dragulni fog a cukor, ugyanis Ukrajna exportilalmat vezetett be. Megtiltotta a cukor exportját az ukrán kormány június 5. és szeptember 15. között. Az intézkedést azért hozták, hogy biztosítsák az ellátás zavartalanságát. Az intézkedés hatással lesz Romániára is, mivel jelentős mennyiségű cukrot importálunk Ukrajnából – vélik a szakemberek. A hazai termelés a fogyasztásnak már csak a felét fedezi, mindössze két cukorgyár működik az országban.