Újabb, az épületek földrengésbiztossá tételét elősegítő szabályozást hagyott jóvá tegnapi ülésén a kormány. A fejlesztési minisztérium pedig elindított egy új, az iskolák földrengésbiztossá tételét szolgáló programot. Az új rendelkezés előírja a földrengésveszélyes épületek felújításához szükséges engedélyek gyorsabb kiállítását, megengedi a gyorsabb közbeszerzési folyamatot, és határidőket szab meg az épületek gyors felmérésére – mutatott rá Cseke Attila fejlesztési miniszter. Az RMDSZ közleménye emlékeztetett, hogy a helyreállítási alapból és az Országos Beruházási Vállalat segítségével több mint 300 épületet tesz földrengésbiztossá a fejlesztési minisztérium.