Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség tegnap összesen 446 szociális intézménynél tartott ellenőrzéseket. Négyet közülük bezárt, 22-nek felfüggesztette a tevékenységét. Konstanca megyében két idősotthont, Giurgiu megyében pedig az egyik fogyatékkal élőket gondozó központot zártak be. Az ügynökség emellett kérte az illetékes hatóságtól, hogy vonja be a Căsuţa lu Min nevű Maros megyei idősotthon működési engedélyét. Ugyanakkor  felfüggesztették egy Arad megyei, hét Giurgiu megyei, egy Konstanca megyei, két Ilfov megyei, egy Temes megyei és tíz bukaresti szociális intézmény tevékenységét. A szociális létesítmények országos szintű ellenőrzését a múlt héten Marcel Ciolacu kormányfő rendelte el. Az intézkedés előzménye, hogy kedden több mint száz idős bentlakót mentettek ki a rendőrök három voluntari-i idősotthonból, miután kiderült, hogy bántalmazásnak, éheztetésnek voltak kitéve, és ingyenmunkára kényszerítették őket.