A kutatásért, innovációért és digitalizációért felelős minisztérium vizsgálja annak lehetőségét, hogy az Európai Bizottság példáját követve tiltsa be a TikTok használatát – jelentette ki tegnap Sebastian Burduja tárcavezető. A minisztert annak kapcsán faggatták a témáról az újságírók, hogy az Európai Bizottság múlt héten bejelentette, az intézmény informatikai biztonságának javítása érdekében megtiltja munkatársai számára a kínai tulajdonban levő TikTok alkalmazás használatát a vállalati eszközökön. Burduja azt mondta, hogy az illetékes intézményekkel vizsgálják egy hasonló intézkedés romániai bevezetésének lehetőségét.