Szombaton megszűnt az egy évvel korábban bevezetett forgalomkorlátozás Vajasd térségében az A10-es autópályán, írja az economedia.ro. Ez azt jelenti, hogy befejezettnek lehet tekinteni a Szászsebest Tordával összekötő sztrádát. Az A10-es Szászsebes-Torda autópályán, a Nagyenyed-Gyulafehérvár Észak menetirányban, a vajasdi munkálatok másfél kilométeres szakaszán megindult a forgalom menetirányonként két sávban. Az elkövetkező napokban kerül sor az ideiglenes forgalomirányító jelzések eltávolítására, a végleges jelzések felfestésére és a védőkorlátok felszerelésére – olvasható a közúti infrastruktúráért felelős országos társaság közleményében. Ennek a Gyulafehérvár északi és Nagyenyed déli része közti sztrádaszakasznak a megépítésére 2014 novemberében kötöttek szerződést, a munkálatok ellenértéke 550 millió lej volt, és 2016 októberéig kellett volna átadni a beruházást. Ennek ellenére, az útszakaszt csak 2021 végén nyitották meg, de csak részlegesen, mivel Vajasd térségében, a nem megfelelően elvégzett munkálatok miatt földcsuszamlás volt. Az elmúlt 11 hónapban egy másfél kilométeres szakaszon forgalomkorlátozás volt érvényben a további csuszamlások megelőzését célzó földmunkák miatt. A forgalomkorlátozás feloldozás azt jelenti, hogy ha 7 éves késéssel is, de sikerült befejezni a mintegy 130 km-es A10-es autópálya megépítését. A sztráda másik két szakaszát már 2018 folyamán megnyitották a forgalom előtt – részletezi a Maszol.