Volodimir Zelenszkij ukrán elnök videókapcsolaton keresztül fog részt venni a legfejlettebb gazdaságú országokat tömörítő G7-csoport ma kezdődő hirosimai csúcstalálkozóján – jelentette be tegnap a japán kormány. A háromnapos találkozó központi témája az ukrajnai háború lesz, ugyanakkor nem fogja teljesen uralni az eseményt. A francia elnök lehetőséget lát arra, hogy a csúcstalálkozón olyan kérdéseket vitassanak meg, mint a klímaválság és a mesterséges intelligencia. A nukleáris fenyegetés is terítékre kerül abban a városban, ahol 1945-ben ledobták az első atombombát. A Hirosimában kezdődő G7-csúcs célja, hogy nyomást gyakoroljon Oroszországra, és egységes frontot hozzon létre Kínával szemben. Jelenleg Japán látja el a G7 soros elnökségét – euronews.