Problémamegoldást, az érzelmek kezelését is oktatnák a tanároknak mesterképzés keretében. A tanári mesterképzés általánossá válik, és 80 százalékban gyakorlati képzésből áll majd – jelentette ki vasárnap az oktatási miniszter.Ligia Deca oktatási miniszter az új oktatási törvénytervezetekre utalva azt írta egy Facebook-bejegyzésben, hogy általánossá teszik a didaktikai mesterképzést, de nem a jelenlegi formájában – olvasható az Agerpresen. A tervek szerint a tanári mesterképzés 80 százalékban gyakorlatból fog állni, ugyanakkor valamennyi résztvevő a bruttó átlagbérnek megfelelő összegű havi ösztöndíjban részesül, függetlenül attól, hogy korábban vett-e már részt más mesterképzésen. A miniszter hozzátette, fontos felkészíteni a tanárokat mindenre, ami ezzel a munkával jár, a problémamegoldástól és az érzelmek kezelésétől kezdve az új technológiáknak a tanítási módszerekbe való integrálásáig.