Oana Țoiu ügyvivő külügyminiszter ma New Yorkban találkozott António Guterres ENSZ-főtitkárral annak kapcsán, hogy a Biztonsági Tanács rendkívüli ülést tartott a két személy sérülését okozó galaci drónincidens ügyében. A tárcavezető ma közösségi oldalán számolt be arról, hogy az ENSZ-főtitkárral azonosan ítélik meg a drónincidens hatásainak jelentőségét. A romániai diplomata azt mondta, hogy a találkozón beszélt a szabályokon alapuló nemzetközi rend védelme iránti román elkötelezettségről és ismertette Bukarest konkrét lépéseit is ezen a téren. A román külügyminiszter a Perzsa-öbölben uralkodó helyzetről is tárgyalt az ENSZ főtitkárával.