Az adóhatóság hajthatja be a ki nem fizetett bírságokat egy törvénytervezet szerint. A Miklós Zoltán háromszéki RMDSZ képviselő által benyújtott törvénykezdeményezés alapján a polgármesteri hivatalok átadhatnák a sok éve be nem hajtott büntetések végrehajtását az adóhatóságnak. Az RMDSZ gazdasági szakpolitikusa a Marosvásárhelyi Rádiónak elmondta: a büntetések behajtása megnehezíti az önkormányzatok működését, mert számos esetben nem találják lakhelyén a közrendi vagy közlekedési vétség miatt megbüntetett polgárt, így a pénzbírság helyett közmunkára se tudják átalakítani a bírságot. Az ideiglenes lakhelyüket sok esetben nem jelentik be a polgárok a helyi hatóságoknál, ilyen körülmények között a szabálysértő személyt nem tudják értesíteni. Hozzátette: törvénykezdeményezése arra vonatkozik, hogy ha az önkormányzat úgy dönt, hogy az elmaradt büntetéseket már nem tudja a saját eljárásai alapján behajtani, akkor azok végrehajtását adhassa át az adóhatóságnak, amelynek rendelkezik a  végrehajtásra megfelelő eszközökkel.