A bukaresti Győzelem térre szervezett tüntetést a Nemzetközi nőnap alkalmából a Feminism Romania csoport, írja a G4Media. A rendezvény szónokai elmondták, azt követelik, hogy a közkórházakban nyújtsanak ingyenes abortuszszolgáltatásokat, ingyenes hozzáférést a fogamzásgátláshoz, valamint azt, hogy biztosítsa az állam mindenki számára a szexuális felvilágosítást. A tüntetők megemlékeztek azokról a nőkről is, akik a kommunizmus idején kiadott, abortuszt tiltó rendelet következtében haltak meg.