Egy másodfokú és két elsőfokú árvízriasztásokat adtak ki a hidrológusok tegnap több folyó vízgyűjtő medencéjére. Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet szerint ma 16 órától holnap éjfélig másodfokú lesz az árvízkészültség a Fehér-Körös (Hunyad és Arad megye), Aranyos (Fehér megye), Béga (Temes megye), Temes, Pogányos, Berzava (Krassó-Szörény és Temes megye), Karas és Néra (Krassó-Szörény megye) vízgyűjtő medencéjében. Valamint már életbe lépett egy elsőfokú riasztás egyes Máramaros, Szatmár, Hunyad és Arad megyei folyókon. Ez szombat éjfélig marad érvényben. Szintén elsőfokú készültség lesz érvényben ma 9 órától szombat éjfélig többek között a   Nagy-Szamos, Kis-Szamos, Maros, Nyárád, Kis-Küküllő, Nagy-Küküllő vízgyűjtő medencéjében.