Kilenc településen szünetelt tegnap este részlegesen az áramszolgáltatás Hargita megyében, mert a vihar megrongált 28 transzformátorállomást. A katasztrófavédelmi felügyelőség tájékoztatása szerint több mint 3800 háztartás maradt áram nélkül Galócáson, Gyergyóhodoson, Salamáson, Maroshévízen, Bélboron, Székpatakon, Borszéken, Gyergyótölgyesen és Gyilkostón.