A Zilahi SCM röplabdaedzőjének a lánya is életét veszítette a belgrádi iskolai mészárlásban. A szerb szakember Romániában értesült a tragédiáról. Tegnap egy 14 éves diák lövöldözni kezdett egy belgrádi általános iskolában, nyolc diák és egy biztonsági őr halt meg. Egy tanárnőt és további hat diákot pedig kórházban ápolnak. A hetedikes tanuló egy köztiszteletnek örvendő orvos fia, előre kitervelt mészárlásához apja fegyverét használta fel. A szerb elnök több új intézkedést javasol, egyebek mellett moratóriumot a fegyverek kiadására és viselésére, valamint az összes kiadott fegyverviselési engedély felülvizsgálatát.