A román államnak kötelező módon be kell fektetnie a sportba, hogy a fiatal generációk egészségesen, a helyes erkölcsi értékek szellemében nőjenek fel – jelentette ki ma a miniszterelnök. Marcel Ciolacu a nemzetközi sportversenyeken érmet nyert sportolók tiszteletére rendezett ünnepségen, illetve azoknak a sportolóknak és edzőknek az eskütételén vett részt, akik Romániát az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon képviselték. Beszéde végén a kormányfő hangsúlyozta, hogy az államnak többet kell beruháznia a román sportba.