Szervezzék át az ország területi-közigazgatási struktúráját, hogy ezzel is csökkentsék a bürokráciát, kéri a Román Kereskedelmi és Iparkamara több munkaadói szervezettel és szövetséggel együtt. A felkérést az állami költségvetésből hiányzó pénzösszegek kapcsán fogalmazta meg a vállalkozók képviselete. Közleményükben azt írják, hogy a szükség van megyék számának 42-ről 15-re való csökkentésére, a község és a város fogalmának újrafogalmazására. Azzal érvelnek a jelenlegi körülmények között Románia már nem vonzó célpont a külföldi befektetők számára a szakképzett munkaerő hiánya és a kiszámíthatatlan visszaszolgáltatások miatt.