A környezetvédelem egy olyan cél, amelyben, ha emberek, közösségek hisznek, tisztábbá tudják tenni környezetüket. Az elmúlt két és fél évben egy mentalitásváltás megteremtésén dolgoztak és bízik abban, hogy olyan reformokat indítottak el, amelyek visszafordíthatatlanok. Olyan teljesítményt hagynak maguk után, amelyre büszkék lehetnek, ez annak a csapatnak az érdeme, amellyel pártszínezettől függetlenül azért dolgozott, hogy a környezetvédelem prioritássá váljon Romániában – jelentette ki Tánczos Barna környezetvédelmi, vízügyi és erdészeti miniszter mandátumzáró sajtótájékoztatóján.Tánczos Barna kiemelte a tudatosítás és a felnövekvő generáció környezetvédelmi nevelése az egyik legfontosabb hozadéka a két és fél éves mandátumának.