Törvénytelenül állítottak szobrot Kölcsey Ferencnek, a Himnusz költőjének Nagykárolyban, állítja a Szatmárnémeti Kulturális Igazgatóság, ezért felszólította a nagykárolyi önkormányzatot, hogy a szobrot bontsa le, és a közteret rendezze vissza az eredeti állapotba. Nagykároly polgármestere szerint a nevezett intézmény nem rendelhet el ilyesmit, mert nem tartozik a hatáskörébe. Kifejtette, hogy a bukaresti műemlékbizottság megadta az engedélyt a szobor felállítására, ugyanakkor, ha azzal a szankcióval akarnak sújtani utólag, hogy mégis eltávolítsák a Kölcsey-szobrot, ahhoz jogerős bírósági határozat szükséges” – részletezte a Transtelexnek Kovács Jenő, hozzátéve, hogy a polgármesteri hivatal ügyvédje már dolgozik azon, hogy a Szatmár Megyei Kulturális Igazgatóság határozata ellen fellebbezzen. A szobrot Kelemen Hunor miniszterelnök-helyettes, Novák Katalin magyar köztársasági elnök és más RMDSZ-es parlamenti képviselők és helyi tisztségviselők jelenlétében avatták fel április 12-én. A feszültséggel és nacionalista bekiabálásokkal zajló avató után sem ért véget a szobor körüli felhajtás.