Március 8-án, szerdán az illetékes szakmisztériumokba küldik, majd a kormány elé kerül a közoktatási és a felsőoktatási törvény. Ezt követően a törvényhozás elé küldik a jogszabálycsomagot, a parlamenti két háza dönt a végleges formáról. A kormánykoalíció eredetileg a március 15-ét szabta meg határidőként, de ez nem lesz tartható. Egyrészt azért, mert Ligia Deca tanügyminiszter közel 3 hónapos késéssel bocsátotta közvitára a jogszabályokat. Másrészt azért, mert a pedagógusok mellett a diák- és szülői szövetségek is elégedetlenek a törvénytervezetekkel – részletezi a Marosvásárhelyi Rádió.