Cătălin Predoiu igazságügyi miniszter tegnap esti közleményében kifejtette, hogy a szenátus által, szintén tegnap elfogadott törvénytervezetet csak akkor támogatja a képviselőház szintjén, ha a büntető törvénykönyv módosításában a 250 ezer lejről 9000 lejre csökkentik a hivatali visszaéléssel kapcsolatban elfogadott küszöbértéket. Az igazságügyi miniszter ugyanitt azt is közli, hogy a román alkotmánybíróság határozataiban, illetve a Velencei Bizottság véleményezésében nem található konkrét utalás egy ilyen pénzügyi értékhatár megszabására a hivatali visszaélés bűntettének meghatározására. Turós Lóránd, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője a Krónika megkeresésére pedig épp ezzel magyarázta a történteket. Szerinte az alkotmánybíróság kötelezett összeghatárt, ezért volt szükségszerű a Btk. és a büntetőjogi perrendtartás módosítása. A szenátus tegnap első házként fogadott el törvénytervezetet arról, hogy a hivatali visszaélés nem számít bűncselekménynek, ha az okozott kár értéke nem haladja meg a 250 ezer lejt. Az ellenzék tüntetést hirdetett a törvénymódosítás ellen. A tervezetet a képviselőház vitatja majd meg döntő házként- írja a Transtelex.