Egy év alatt 35 százalékkal drágult a cement, annak ellenére, hogy az energia ára csökkent. A cementgyártás nagyon energiaigényes, így aztán tavaly nagyon megugrott az ára ennek az építőipari alapanyagnak. Időközben az energia jóval olcsóbb lett, a cement drágulása azonban tovább tart. A ZF szerint az egyik magyarázat az lehet, hogy a hazai piacot négy nagyvállalat (Holcim, HeidelbergCement, Romcim, Cemrom) uralja, melyek könnyen egyeztetni tudják az áraikat, hogy magasan tartva azokat maximalizálják a profitot.