A Kolozs Megyei Törvényszék honlapján közzétett tegnapi tájékoztatás szerint 20 év letöltendő börtönbüntetésre ítélték a barátnőjét megfojtó Boné Ferencet. A törvényszék alapfokon ítélte el Bonét, a döntés még megfellebbezhető. Az ítélet részletes leírásában szerepel, hogy a volt egyetemi tanárnak le kell ülnie a korábban kiszabott 1 év három hónap felfüggesztett börtönbüntetését is, így összesen 21 év és három hónapot kell a rácsok mögött töltenie. Boné Ferenc tavaly május 21. és 22. fordulóján gyilkolta meg barátnőjét, a 30 esztendős marosvásárhelyi Molnár Beátát.